Shadow

Μπαράζ για την άνοδο στη Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Την πρώτη του εντός έδρας νίκη στην διαδικασία των μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄Εθνική πέτυχαν Πανηλειακός που επικράτησε με 1-0 του Παλληξουριακού. Δεύτερη νίκη στην διαδικασία για την Καστοριά (4-1 εκτός έδρας τη Νέα Σελεύκεια).

Τρίτη αγωνιστική του μίνι πρωταθλήματος για την άνοδο από τα τοπικά πρωταθλήματα στη Γ΄Εθνική της νέας σεζόν.

Από τα αποτελέσματα των αγώνων που έγιναν σήμερα Κυριακή (15/5) ξεχωρίζει η πρώτη νίκη του Πανηλειακού στην διαδικασία (1-0 τον Παλληξουριακό εντός έδρας), η δεύτερη νίκη της Καστοριάς επίσης εκτός έδρας (4-1 τη Νέα Σελεύκεια), αλλά και οι μεγάλες σε έκταση σκορ της Προσοτσάνης (5-0 εντός τον Άρη Πετεινού), του Αστέρα Τριποτάμου (5-0 εντός τον Μελιτέα Μελίτης), του Απόλλωνα Πάργας (6-1 εντός την ΑΕ Ξηροβουνίου), της Αγίας Παρασκευής (7-0 τον Αστέρα Περάματος) και του Άρη Πετρούπολης (9-0 εντός τον Πανσαμιακό).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

3η αγωνιστική

Προσοτσάνη – Άρης Πετεινού 5-0

Ηρακλής Αμμουδιάς – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 0-0

Βύρωνας Καβάλας – Καμπανιακός 3-1

Ρεπό: Πανθρακικός

2ος όμιλος

3η αγωνιστική

Εθνικός Γιαννιτσών – Σβορώνος 1-0

Αστέρας Τριποτάμου – Μελιτέας Μελίτης 5-0

Χανιώτης – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 2-2

Ρεπό: Αναγέννηση Επανομής

3ος όμιλος

3η αγωιστική

Νέα Σελεύκεια – Καστοριά 1-4

Αναγέννηση Στάνου – Αστέρας Πετριτή 0-0

Απόλλων Πάργας – ΑΕ Ξηροβουνίου 6-1

Ρεπό: Θύελλα Κατσικά

4ος όμιλος

3η αγωνιστική

Μακεδονικός Φούφα – Δωτιέας Αγιάς 3-1

Πυρσός Γρεβενών – Διγενής Νεοχωρίου 1-2

Στυλίδα – Πύρασος Νέας Αγχιάλου 0-0

Ρεπό: Αστέρας Καρδίτσας

5ος όμιλος

3η αγωνιστική

Πανηλειακός – Παλληξουριακός 1-0

Πανθυρεατικός – Πανγυθεατικός 0-0

Πανθουριακός – ΑΟ Πάτραι 1-1

Ρεπό: ΑΟ Τσιλιβή

6ος όμιλος

3η αγωνιστική

Αίολος Καρπενησίου – Τενεάτης Αθικίων 0-3

Παναργειακός – ΑΕ Μοσχάτου 1-1

Απόλλων Ευπαλίου – Κυπάρισσος Αντίκυρας 2-1

Ρεπό: Χαλκίδα

7ος όμιλος

3η αγωνιστική

Νίκη Σητείας – Ελλάς Ποντίων 0-2

Αγία Παρασκευή – Αστέρας Περάματος 7-0

Απόλλων Αγίου Ιωάννη – Βύζας Μεγάρων 2-0

Ρεπό: ΑΟ Τυμπακίου

8η αγωνιστική

3η αγωνιστική

Άρης Πετρούπολης – Πανσαμιακός 9-0

Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου – Μαρκό 0-1

Ελλάς Σύρου – Αετός Λουτρών (16/5)

Πηγή: SDNA